Online Lunární kalendář

Lunární kalendář Aleny Kárníkové

29.—30. BŘEZEN, RAK


29. STŘEDA Taťána, Tatiana (4.32 1. čtvrť)

30. ČTVRTEK Arnošt, Ernest

MĚSÍC RADÍ

Za úzkostlivé a pečlivé Luny v Raku vám bude nejlépe doma mezi nejbližšími. Chovejte se ohleduplně, od smíchu není daleko k pláči. Podnikněte nějakou rodinnou akci. Navštivte prarodiče. Doneste jim malou pozornost, ať vědí, že na ně myslíte. S dětmi bruslete, jděte na pohár do cukrárny nebo hrajte pexeso. Na dobrou noc jim přečtěte pohádku.

PLANETY DOPLŇUJÍ

Těšte se na akční a přitom stabilní klima, které přinášejí energický Mars a zodpovědný Saturn. Využijte ho k řešení pracovních záležitostí i pro aktivity s vašimi blízkými. Od středečního večera si vychutnávejte (ve společnosti nebo s partnery) vnímavé a nápadité ovzduší dané Venuší a Uranem.

Středa: nad ránem lunární čtvrť narušuje spánek.

Čtvrtek: po půlnoci Jupiter vytrhuje z příjemného snění. Ráno zpozorněte a nevěřte všemu, co uslyšíte, protože Merkur plácá páté přes deváté a šíří nervozitu. Odpoledne budete dobře naladěni díky chápavému Neptunu (vhodná doba na rande).

ZDRAVÍ

Psychickou kondici a nervozitu račího žaludku (reaguje na vaše trápení) zklidněte vlažným heřmánkovým čajem. Při přetrvávajících žaludečních potížích si na chvíli lehněte, na břicho přiložte teplý obklad a popíjejte nálev z přesličky. Jemně si promasírujte prsa kaštanovým pleťovým mlékem, prohmatejte je, a narazíte-li na bulku, ihned navštivte lékaře.

JÍDLO

Jezte častěji a méně, nezatěžujte žaludek těžkými pokrmy. Nabídněte celozrnnou stravu, jogurty, tvarohy, piškotové moučníky, čerstvou zeleninu a ovocné šťávy (tělo stále doplňuje vitaminy). Dostatečně pijte, méně kořeňte a solte. Sladkým se nepřejídejte, ale jeden zákusek určitě nikomu neublíží.

KRÁSA

Pleti dopřejte výživné kúry a lymfatické masáže, oživíte tak krevní oběh. Po bylinné napářce (meduňka, heřmánek) na obličej aplikujte masku z drcených vloček, medu a nastrouhané okurky či avokáda. Pro suchou pleť přidejte smetanu, pro mastnou jogurt. Nakonec uzavřete póry kontryhelovým nálevem. Pokožku ošetřete hydratačními krémy. Nezapomeňte na krk a poprsí. Výživu poskytněte také vlasům a nehtům (dýňový olej).

BARVY, VŮNĚ, KAMENY

Zalíbíte se v zelinkavé, meruňkové, růžové i v odvážné rusé barvě. Okouzlíte stříbrným šperkem s perlou, která pochopí trápení duše. Do aromalampy volte jemné esence stabilizující psychiku: optimistickou mandarinku, prohřívající geránium nebo voňavý jasmín. Porozumíte si s hřejivým červeným korálem (poskytne zázemí a učí sebelásce) i s ušlechtilým rubínem (ukazuje správný směr dalšího vývoje).

DOMÁCNOST

Zalijte kytičky, doplňte jim výživu a pochvalte je. Poradíte si se všemi pracemi, které potřebují pečlivou ruku hospodyňky. Na pomoc s vařením i úklidem přizvěte děti. Račí Luna má pro jejich všetečné otázky a neobratnost pochopení.

ZAHRADA

Sejte a sázejte cokoliv, Rak je mimořádně plodný.

ZAJÍMAVOST

Ajurvédská literatura doporučuje jako součást denní hygieny výplach žaludku slanou vodou. Na tuto svéráznou, ale uznávanou techniku nazývanou vamanadhauti si málokdo troufne. Ráno se nalačno vypije tolik slané vlažné vody, kolik lze (1–1,5 l velmi slaného roztoku). Nechá se působit v žaludku pět minut, poté se vyvolá zvracení a obsah žaludku se dostane ven. Zpočátku vycházejí divné nečistoty, které do týdne obvykle vymizí. Nejpozději do hodiny po proceduře je nutné jíst, nejlépe dušenou zeleninu. Důležité je dodržovat pitný režim.

31. BŘEZEN — 2. DUBEN,LEV


31. 3. PÁTEK Kvido (0.31 Měsíc vstupuje do Lva)

1. 4. SOBOTA Hugo

2. 4. NEDĚLE Erika (12.57 Měsíc vstupuje do Panny)

MĚSÍC RADÍ

Oslnivý Měsíc ve Lvu je ve společnosti vždy plný elánu. Bavte se a smějte se, co hrdlo ráčí. Navštivte plesy, divadla a koncerty. Uspořádejte večírky. Jen nezapomeňte, že nejste na světě sami a oceňte i ostatní. Ohlídejte si vlastní předvádivost, ješitnost a marnotratnost. Penízky se za vlády Lva rychle kutálejí pryč a zítra by už nemuselo být ani na chleba.

PLANETY DOPLŇUJÍ

Až do nedělního rána si užívejte akční a přitom stabilizované ovzduší udržované energickým Marsem a zodpovědným Saturnem.

Pátek: po půlnoci Pluto tahá do snů černé můry. Během dne se těšte z láskyplné nálady Venuše a ze svěžích nápadů Uranu. Večer se dobře pobavíte díky usměvavému a společenskému Slunci.

Sobota: dopoledne ohlídejte zbrklost Uranu. Po poledni nepodlehněte náladovosti Venuše. Odpoledne Jupiter rozdává štěstí.

Neděle: ráno vstanete plni elánu zásluhou činorodého Merkuru. Večer se stáhněte, protože pesimistický Saturn vytváří mrzutosti. Později čilý Mars navrací dobrou náladu a vitalitu.

ZDRAVÍ

Projděte se, sportujte a navštivte třeba saunu. S partnerem si navzájem promasírujte záda. Pokud nemáte potřebné znalosti, alespoň záda promažte hřejivými prostředky (konopná mast). Rozproudíte tím krev a podpoříte srdeční činnost. Máte-li problémy se srdíčkem, krevním oběhem či tlakem, buďte na sebe opatrnější. Na posílení imunity užívejte výtažky z echinacey.

JÍDLO

Nachystejte bohatě prostřené stoly s nejrůznějšími laskominami. Tentokrát nevynechávejte maso (Lev je masožravec a miluje královské hodování). Nabídněte grilovaná kuřecí prsíčka nebo pstruhy pečené na másle. Doplňte saláty z čerstvé zeleniny a mísy s ovocem. K dobrému jídlu podávejte kvalitní víno.

KRÁSA

Pečujte o vlasy. Dopřejte jim výživné zábaly (regenerační pivní se žloutkem nebo dýňový olej nabitý minerály). Pro zvýšení lesku přelijte vlasy bylinnými odvary (kopřiva, bříza, heřmánek) a ke kořínkům vmasírujte esenci čajovníku (proti svědivosti a lupům). Zastřihněte si konečky vlasů pro posílení a zhoustnutí. Ke kadeřnici nechoďte, nové účesy nedrží tvar. Vhodná doba je pro všechny výživné kúry (pleť, nehty).

BARVY, VŮNĚ, KAMENY

Oslníte ve žluté a oranžové. Pro rozvážný dojem zvolte tmavě modrou se zlatými doplňky. Do aromalampy kápněte esenci pomeranče (působí konejšivě při srdečních potížích) nebo vyrovnávající kombinaci rozmarýnu a levandule. Pro aktivizaci použijte zázvor a černý pepř. Královský křišťál vyberte pro jeho všestrannost. S tygřím okem nahlédnete do svého nitra. U zlatého topazu naleznete ztracenou sebedůvěru a optimismus.

DOMÁCNOST

Připravujte večírky a zkrášlujte se. Nebojte se, zábavychtivý Lev vaši snahu podpoří. Rád vás doprovodí i do obchodu a pomůže s výběrem dražších šperků (drahé polovičky je tentokrát s lehčím srdcem zaplatí). Chcete-li však pomoc při úklidu, nejdřív budete muset partnerovi pořádně zalichotit.

ZAJÍMAVOST

Termíny pro sázení v dubnu

Nejplodnější: 7.—9. 4. (Štír), 25.—26. 4. (Rak).

Příznivé: 5.—6. 4. (Váhy — květiny i zelenina), 12.—13. 4. (Kozoroh — kořenová zelenina).

Částečně vhodné: 3.—4. 4. (Panna — květiny), 10.—11. 4. (Střelec — ovocné stromky), 16.—17. 4. (Ryby — plodivost snížena 4. lunární čtvrtí; vhodné pro cibulky a hlízy), 23.—24. 4. Blíženci (popínavky), 30. 4. — 1. 5. (Panna — květiny).

Nevhodné: 31. 3. — 2. 4. (Lev), 14.—15. 4. (Vodnář), 18.—19. 4. (Beran), 20.—22. 4. (Býk), 27.—29. 4. (Lev).

Nahrávám